Dárky pro ženy, dárky pro muže, neobvyklé dárky pro každého, dárky k narozeninám i dárky k výročí to jsou dárky Abadaba

Jak vybírat dárky?

12.08.2012 17:21

Jak vybrat dárek

           Kolikrát už se tato otázka každému z nás honila hlavou. Čím dotyčného nejvíce potěšit, jak vybrat originální dárek tak, aby neurazil, jak předejít tomu, aby oslavenec podobný dárek obdržel i od dalších deseti přátel.

            Držte se toho, jaký je
Ideální dárek čímsi odráží příjemcovu identitu, dává svou podstatou najevo, že byl určen právě jemu a nikomu jinému. Proto je v prvním kroku nejdůležitější zamyslet se nad tím, jaký Váš oslavenec či příjemce dárku pro radost je. Kde pracuje, co je jeho koníčkem, jaká vlastnost jej charakterizuje? S charakterovými vlastnostmi si můžete libovolně pohrát a často je i mírně karikaturizovat, má-li dotyčný dostatečnou dávku smyslu pro humor. Ale pozor! Smyslem dárku nebylo oslavence urazit.

            Pravidlo č. 1 – neurazit
Originálních dárků je potřeba a jsou velmi oblíbené. Často se dokonce na nejedné oslavě stanou těmi nejoblíbenějšími.
Vždy však vybírejte s rozumem a zejména s ohledem na povahu dotyčného. Ne každý ze sebe na vlastní oslavě kulatin rád dělá dvorního šaška.
Nezapomínejte ani na své postavení vůči oslavenci. Vašemu nejlepšímu kamarádovi patrně můžete sem tam uštědřit i nějaký ten drsnější vtípek. Rozhodně to ale nedoporučujeme, jedná-li se o Vašeho šéfa, babičku či některou z váženějších osob.
/ Karikatura od nás  - neurazí! /

            Příležitost určuje dárek
   Slaví Váš blízký čtyřicáté narozeniny, jedná se o výročí svatby, odchod do důchodu nebo dárek pro novomanžele? Na to se rozhodně zaměřte. Za nejvhodnější se považuje vybrat dárek čímsi spojený právě s oslavovanou příležitostí. Při odchodu do důchodu se můžete zaměřit i na profesi dotyčného, novomanželům se pak často pořizují dary buďto využitelné ve společné domácnosti anebo i žertovné předměty s tematikou manželství, kupříkladu různé společenské hry nebo knihy.
            Nejdůležitější ze všeho je pak samozřejmě Váš vztah k oslavenci. Klíčovým bodem k výběru dárku se však mohou stát i některé ze společně prožitých zážitků – a snažíte-li se již několik měsíců přesvědčit svého nekulturního kamaráda k přečtení knihy, darujte mu ji!

Fotografie použita dle Creative Commons Blue Sardinia Holidays, broo_am, Ӎѧҧ@Ҷҿ  © 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode