Dárky pro ženy, dárky pro muže, neobvyklé dárky pro každého, dárky k narozeninám i dárky k výročí to jsou dárky Abadaba

 Role karikatury

   Karikatura je satirické ztvárnění osob, zvířat i předmětů a dějů. Bývá humorným náhledem na různé neduhy společnosti a nedostatky jednotlivců, nebo naopak vtipně ukáže na záliby a koníčky, ve kterých vynikáte. Karikatury jsou už dávno známý pojem, ale méně využívaný, protože fotografie pochopitelně v periodikách převládla. Ale právě proto se z karikatury v současnosti stává silný soupeř fotografie. Je zřejmé proč. Fotografií je kolem plno, ale kreseb pomálu. Když se však nějaká v tisku objeví, hned na sebe strhne čtenářovu pozornost. Potenciální síla karikatury v novinách a magazínech tak vzrostla uměrně s její vzácností. Karikatury provází lidstvo už od nepaměti. Karikatura je vlastně určité zvýraznění toho, co výtvarníka zaujme na předmětu karikování a tím jde o zcela individuální záležitost. Tisíc kreslířů tak nakreslí jednoho jediného člověka v karikatuře tisíckrát jinak. I jeskynní pravěké kresby a malby nesou prvky zvýraznění a mají tak svým projevem ke karikatuře dost blízko. Asi je to hlavně umění, co člověka odlišuje od ostatních savců, ale kdo ví. U zvířat často vidíme radost, ale mají i smích anebo dokonce satiru. Při naschválech domácích mazlíčků by nebylo divu. Každopádně my, jako lidé, přivádíme tyto naschvály svou satirou do jiné úrovně a stejně, jako zvířata, ji máme rádi. Dokazuje to i nepoměrně větší zájem klientů o karikatury, než o portréty. Jestliže umění přirovnám k odbornému časopisu na úrovni, karikatura by se v oblasti umění blížila bulváru a ten je po hříchu nejčtenější. Lidé mají vážnosti a hrozných zpráv plné zuby a každé směšné rozptýlení vítají. Nejde mi do hlavy, proč tisk na karikaturách a kresbách obecně tak šetří, když jsou zjevně marketingově výhodné a dokáží prodat.

  Využití karikatury se však dávno neomezuje na denní tisk. Emoční sílu karikatury už využívají i jednotlivci k účelu dárku, protože reference reálných lidí, kteří takový dárek vzkoušeli překvapují i nás výtvarníky a také nás těší, že dokážeme přinést lidem tolik radosti. Jde o jednoduchou službu, kde zadavatel karikatury na zakázku jen vyplní na našich stránkách on-line objednávkový formulář, vloží fotky a popis své představy děje karikatury a klikne na tlačítko odeslat. Při tom dějů nebo námětů karikatury je nepřeberně. Například karikatura houbaře, houbařky, nebo automechanik, lékař, běžec, motorkář, tenista atd. Nakreslit se dají koníčky jako třeba golf, jízda na kole, na koni, na kolečkových bruslích, chopper, myslivec, výčepní, barman, číšník, hasič, harmonikář, vodák, lyžař atd. atd. Prostě karikaturou lze vyjádřit každé hobby i povolání.  V pevné tubě mu pak přijde objednaná karikatura na dobírku poštou a má o dárek postaráno. Že jde o skvělý dárek dokazuje to, že se na nás klienti obrací opakovaně. V referencích na jednotlivých stránkách výtvarníků na www.karikaturky.cz se přesvědčíte o silném účinku takového dárku.
  Dalším využitím karikatury se staly firemní akce. Karikaturista, kreslící na živo hosty společenské akce, se tím stává na místě velmi frekventovanou atrakcí s minimem nároků na organizaci ze strany pořadatele. Ani náklady nejsou vysoké vzhledem k efektu, který tato zábava způsobí. Lidé se pobaví, odnesou si svou karikaturu jako dárek z oslavy a ta tím může sloužit i jako reklama, když je v ní umístěno předtištěné logo. Jako karikaturisté už máme zkušenosti ze společenských akcí, jako je svatba, firemní akce, narozeniny, nebo loučení se svobodou, ale i kresba skupinové karikatury na živo pro odcházejícího kolegu, při které se lidé jako model střídají a vznikne společná karikatura s určitým námětem.
  Že jsou karikatury silným magnetem se přesvědčíte, když si karikaturistu najmete do svého stánku na veletrhu, nebo u příležitosti podobné prezentace svých produktů. Buďte si jisti, že karikatury kreslené na živo způsobí obležení lidmi právě vašeho stánku.
  Karikatura je prostě provokativní záležitost a tím pro lidi přitažlivá. Je tedy vhodná téměř ke všemu snad jen s vyjímkou pohřbu, ale nic není nemožné. Stačí mít jen trochu představivosti, co karikatury s lidmi na dané téma nebo v určité situaci udělají a hned vás napadne, jak je využít.
  Jsme skupina karikaturistů, jsme vám k službám a najdete nás na www.karikaturky.cz .

KARIKATURY NA SVATBY
Karikatury pro svatby to je naše nabídka pro oživení svatební zábavy. Jde o kreslení karikatur svatebčanům tzv. na živo přímo na svatbě, čímž přispíváme notnou měrou ke svatební zábavě a také ke spokojenosti svatebních hostů, neboť si nečekaně odnesou ze svatby jako dárek svou vlastní karikaturu. Ideální jsou svatby v Praze a okolí, protože jsme pražští karikaturisté. Karikatury, které vznikají před zraky přihlížejících, jsou oblíbenou a velmi využívanou atrakcí, protože nejde jen o získání kresby. Obvykle se jedná i o zvláštní zážitek sezení modelem za komentářů a smíchu ostatních v nejistotě, co vás na obrázku čeká. Karikatury kreslíme na formát A4 a vkládáme do průhledných desek, aby si je lidé mohli vzájemě ukazovat a zasmát se s přáteli. Mezi lidmi na svatbě často slyšíme, že to byl super nápad pozvat karikaturistu. A kdo že ho objednal? Někdy je produkce karikaturisty originálním a překvapivým svatebním darem, někdy je svatebním darem karikatura novomanželů. Obojí mívá úspěch a pro svatby se karikatury náramně hodí, neboť jde o veselí a radost a veselka je synonymem ke slovu svatba. Proto je třeba ke svatební zábavě na svatbu využít každou příležitost a karikatury patří k těm méně nákladným atrakcím. Hudbu a pití na svatbě každý očekává. Pokud chcete překvapit, tak nabízíme tuto možnost. Jsme skupina pražských kreslířů a jsme stále k dispozici.
Pokud tedy máte svatbu svou, nebo známých v dohledu, zvažte možnost využití karikaturisty. Překvapíte i potěšíte.
Několik důvodů k objednání karikaturisty na svatbu:
1/ Jde o vyhledávanou a vytíženou atrakci /lidé na kresbu často stojí i časově dlouhé fronty/
2/ Produkci karikaturisty lze použít i jako svatební dar  / není problém nakreslit budoucí novomanželé při jejich hobby a v svatebním/
3/ Karikatury na svatbě zaručí zábavu  /při kreslení karikatur na živo dochází ke komentářům od přihlížejících, což způsobuje smích a veselí/
4/ Karikatury na živo budo pro všechny překvapením /když nikdo nic netuší, karikatury na živo je příjemně překvapí a rozhodně zaujmou/
5/ Lidé si odnesou jako neotřelý dárek svou karikaturu  /svou kresbu si lidé dávají doma na stěnu a ta jim pak připomíná den, kdy vznikla/
6/ Objednání je snadné /objednávka Vás povede jednoduše krok za krokem /
7/ Produkce karikaturisty je cenově dostupná /naše obvyklá cena je 1.500 Kč/h/
Galerie a ceny
KARIKATURY NA NAROZENINÁCH
Karikatury na živo na narozeninách jsou vlastně to samé, jako na svatbě a mají stejné využití. Produkce karikaturisty se dá objednat jako neobvyklý dárek k narozeninám, nebo jako zábava objednaná oslavencem. Karikaturista pro svou produkci vystačí s málem a tak je celá věc pro objednávajícího organizačně velmi snadná. Stačí klidnější, dobře osvětlené místo o rozměru asi 2x2 m, dvě židle a stolek. Ostatní už je na kreslíři.
Samozřejmě je možné objednat i karikaturu oslavence podle fotografie. Pak stačí jen popsat jeho záliby i neřesti a karikaturu můžete očekávat za 10 pracovních dnů poštou na dobírku. Karikatury na zakázku k příležitosti oslavy jako padesátiny, šedesátiny atd. jsou oblíbenými dárky, protože taková kresba mívá obvykle kýžený efekt a kladnou odezvu. Naše skupina kreslířů nabízí různé styly, různé ceny, ověřitelné reference a profesionální přístup k věci, protože jsme zkušení a klient je na prvním místě. Dárek k narozeninám, nebo jinému jubileu, je osobní záležitost a v karikatuře jste spolutvůrci svými informacemi o oslavenci, takže se zcela určitě jedná o dárek ryze osobní. Pro oslavence mívá velkou hodnotu právě tato vaše role v tvorbě karikatury, i když ji vnímá spíše jen podvědomě, ale o to větší sílu má. Věřte účinku takového dárku. Jsme tady pro Vás.


Více zde: https://www.darky-abadaba.cz/sluzby/clanky/ 

Fotografie použita dle Creative Commons Blue Sardinia Holidays, broo_am, Ӎѧҧ@Ҷҿ  © 2012 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode